WIEDZY O RZEMIOŚLE

KONKURSY » WIEDZY O RZEMIOŚLE

8 kwietnia 2015r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Rzemiośle. W tym roku do rywalizacji stanęły trzy szkoły – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie, - Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 7 w Szczecinie i Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. Zawodnicy zmagali się z pięcioma konkurencjami

- pytania dla każdej drużyny,

- zadanie zręcznościowe (obieranie owoców i warzyw),

- zadanie zręcznościowe (rysowanie symboli zawodów rzemieślniczych)

- pytania do wszystkich „kto pierwszy ten lepszy”,

- zadanie zręcznościowe (zaplatanie warkocza typu dobierany).

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało wspaniałe jury w skład którego wchodzili: p. Katarzyna Gutowska, p. Anna Sabo, p. Krzysztof Kacprzak i p. Sławomir Umański.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 7 w Szczecinie w skład której wchodzili uczniowie klasy IB Angelika Rózga, Żaneta Krawczyk i Konrad Małecki.

Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie a trzecie Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowane zostały przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta, Izbę Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Zachodniopomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie konkursu, zawodnikom za wspaniałe zmagania, publiczności za doping, gościom za obecność.

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Katarzyna Jankowska

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Facebook