INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO.

AKTUALNOŚCI » INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO.

2017-09-05 18:26

Jak powiedział Platon: "Najważniejszy w każdym działaniu jest początek"…

Dziś,  na płycie boiska Zespołu Szkół Rzemieślniczych spotkaliśmy się, by dać początek dziesięciu miesiącom wspólnej pracy. Pracy, która wcale nie jest łatwa. Po letnim wypoczynku wchodzimy w nowy rok szkolny.

Dziękuję uczniom klas pierwszych Branżowej Szkoły pierwszego stopnia Nr 5, za to, że po egzaminach gimnazjalnych wybrali to miejsce na kontynuację nauki.  Mamy nadzieję, że sprostamy Waszym oczekiwaniom, wyposażymy was w wiedzę i umiejętności, które zaowocują sukcesami w dorosłym życiu.

Witam uczniów klas II i III, którzy już doskonale wiedzą, jak funkcjonuje nasza szkoła.

Przypominam, że sercem tego miejsca jesteście właśnie WY, uczniowie. To Wasze zaangażowanie buduje atmosferę szkoły.

A jest ona jedyna w swoim rodzaju, można rzec – specyficzna. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że łączymy w niej kształcenie ogólnokształcące z zawodowym i teoretycznym zawodowym. Po drugie – dlatego, że bardzo ściśle współpracujemy z rzemiosłem szczecińskim. Stąd nasze stroje. (przed Wami stoją mistrzowie w swoich dziedzinach, rzemieślnicy zrzeszeni w organizacjach cechowych).

Naszej współpracy towarzyszy hasło: Nauka plus zawód równa się – praca.

To nasz wspólny cel – nauczyć WAS zawodu, wykształcić kolejne pokolenie specjalistów rzemieślników.

Staję dziś przed Wami trochę jak pierwszoklasistka, bowiem dziś rozpoczynam swoje zarządzanie tą szkołą. Zależy mi na współpracy zarówno z rzemieślnikami, nauczycielami jak i rodzicami naszych uczniów. Przede wszystkim jednak głęboko na sercu leży mi wasze dobro.

Skoro najważniejszy w każdym działaniu jest początek – to dziś wspólnie zaczynamy coś dobrego – nowy rok szkolny w Zespole Szkół Rzemieślniczych.

Życzę nam wszystkim owocnej współpracy i sukcesów szytych na miarę, na miarę możliwości naszych uczniów.

Dyrektor Zespołu Szkół Rzemieślniczych

mgr Elżbieta Paprocka

 

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Facebook